Všechny newslettery

       

Zpravodaj VFFOTO - duben 2019

Vážení příznivci a členové klubu VFFOTO, je mi velkou ctí Vás přivítat u dubnového čísla našeho zpravodaje, třetího v roce 2019.
Vladimír Fučík.

Z obsahu:

 1. Klub VFFOTO - připomínáme velmi důležité změny.

 2. Magnetické filtry VFFOTO – jednoduše, rychle, bez šroubování!

 3. Pozvání ke vzdělávání VFFOTO

 4. Zapojte se do affiliate programu VFFOTO

 5. Colours of Nature, zajímavý polarizační filtr VFFOTO

 6. Nové články o fotografických filtrech

 7. Fotosoutěž „Magnetická přitažlivost VFFOTO“

 8. Připomínáme dlouhodobou nabídku pro zákazníky VFFOTO: Sleva za recenzi

1) Klub VFFOTO

K 26. 4.  2019 máme 1016 aktivních členů, z toho 347 již platně přeregistrovaných dle nových podmínek (viz níže).

Děkujeme všem za Váš zájem!

Po celý rok 2019 budou pro členy klubu VFFOTO platit minimálně 4 výhody:

1) Možnost účasti na setkáních členů klubu VFFOTO.

2) 1x oprava filtru  za 50% ceny ( přesnější informace na https://vffoto.com/klub_vffoto/pravidla )

3) Zvýhodněná cena u placených workshopů VFFOTO a kurzů VFFOTO školy

4) Vybrané způsoby dopravy (TopTrans, Zásilkovna, Balíkovna) pro členy Klubu VFFOTO zdarma při objednávce zboží v e-shopu VFFOTO od 1000 Kč.

Nutnost obnovení členství v klubu VFFOTO.

S novými stránkami www.vffoto.com se mění i administrativa Klubu VFFOTO. A s tím souvisí jedna velmi podstatná  změna pro VŠECHNY členy:

Nutnost obnovení členství v klubu VFFOTO.

Kvůli čemu?
V dosavadním systému existovaly samostatně dva typy přihlášení do uživatelských účtů. Jednak pro členy Klubu VFFOTO, druhak pro nakupující v e-shopu VFFOTO. Což přinášelo řadu komplikací, protože tyhle účty potřebují spolupracovat (doprava zdarma pro členy Klubu při objednávce atd...).
Rozhodli jsme se nově sjednotit obě registrace do jediného účtu. U kterého si při registraci zvolíte vlastní přístupové heslo a při dalších přihlášeních si můžete sami v případě potřeby aktualizovat kontaktní údaje.
Férově říkáme, že při nové registraci budete o sobě zadávat o něco víc osobních údajů, nežli dosud. Konkrétně kontaktní email, jméno a příjmení, ulici a ČP/ orientační, město, PSČ a telefon).

Pro možnost využívat všechny výhody člena Klubu VFFOTO (oprava poškozeného filtru se slevou 50%, vybrané způsoby dopravy při nákupu v e-shopu VFFOTO.com a další) je nutno provést novou registraci na stránce https://www.vffoto.com/registrace

Ideálně hned teď - pojďme na to!

Bez přeregistrování nebude možné využívat členské výhody.

Upozorňujeme na jednu častou chybu při registraci: Proces ověření je dvoustupňový. Prvním krokem je vyplnění a odeslání registračního formuláře.
K platnému potvrzení členství je ale potřeba v druhém kroku ověřit zadanou e-mailovou adresu. Což se děje kliknutím na odkaz v uvítacím e-mailu. Bez ověření se nestanete členem Klubu VFFOTO a nemůžete využívat členské výhody.
Nepřišel vám registrační e-mail? Zkuste zkontrolovat, zda neskončil ve spamovém koši vaší schránky. A poku ne a opakovaně se nedáří, spojte se s námi a pokusíme se registraci vyřešit společně.


2) Novinka - magnetické filtry VFFOTO – bezpečně, rychle, jednoduše a bez šroubování!

Od 13. 3. 2019 rozšiřujeme sortiment o filtry s magnetickým úchytem. Systém místo tradičních kruhových filtrů se závitem využívá tenký adaptér našroubovaný na konci objektivu a speciální fotografický filtr v magnetickém kovovém rámečku, který se na adaptér upevní pouhým přiložením.  Sundáte jej prsty bez nástrojů, jednoduše zatáhnutím větší silou. Navíc můžete použít několik magnetických filtrů zároveň (například polarizační spolu s ND).

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Čím se magnetické filtry VFFOTO liší od podobných systémů na českém trhu? Jednoduchostí. Místo obvyklých dvou adaptérů (jeden na konci objektivu, druhý k našroubování na klasický fotografický filtr) je protikusem k adaptéru přímo fotografický filtr. Nebo několik, protože filtry můžete vrstvit na sebe.

Magnetické filtry se snadno a rychle nasazují i sundavají. Což uvítají hlavně fotografové dlouhých expozic za pomoci silných ND filtrů. S nasazeným silným ND (neutral density – neutrální šedý) filtrem nepracuje automatické ostření fotoaparátu a hledáček je příliš tmavý i pro manuální ostření. Fotograf proto musí zaostřit bez filtru, pak ostření vypnout, pracně našroubovat nebo do držáku vsadit filtr a exponovat. Přitom stále hlídá, aby nepohnul ostřícím prstencem objektivu.

Magnetický filtr VFFOTO stačí po zaostření jen přiblížit ke konci objektivu a okamžitě pevně drží.


3) Pozvání ke vzdělávání VFFOTO

Od nového roku běží program „Vzdělávání VFFOTO“. Cílem je usnadnit zájemcům cestu ke skvělým fotografiím díky správnému používání filtrů. 

VFFOTO škola

jsou kurzy určené zejména pro začínající zájemce o fotografování s filtry. Dozvíte se od základu vše o jednotlivých typech fotografických filtrů: kdy který použít nebo naopak nepoužívat, jaký bude jeho přínos pro fotografie a nač si dát pozor. To vše s minimem nudné teorie, ale maximem praxe přímo při fotografování. Pro kurz vám zapůjčíme potřebné filtry, takže si je vyzkoušíte přímo na své fototechnice.

VFFOTOŠKOLA nenahrazuje základní kurzy všeobecného ovládání fotoaparátu. Nastavení clony, času (včetně bulb), ISO či vyvážení bílé na svém fotoaparátu a základní vztah clona-čas-ISO by každý měl mít zvládnuté předem.

VFFOTO workshop

jsou více specializované kurzy, věnované užšímu konkrétnímu fotografickému tématu či typu filtrů. Jsou vhodné i pro zkušenější fotografy, kteří si chtějí doplnit znalosti nebo vyzkoušet něco nového. Pořádá je přímo VFFOTO a lektory jsou zkušení fotografové, za jejichž odborné i pedagogické kvality ručíme. Pro kurz vám zapůjčíme potřebné filtry, takže si je vyzkoušíte přímo na své fototechnice.

Doporučované workshopy

jsou kurzy, které pořádají spolupracovníci či ambasadoři VFFOTO, o jejichž kvalitě a schopnosti předávat znalosti dál, jsme přesvědčeni. Můžeme je tedy s klidným svědomím doporučit.

Z nejbližších kurzů VFFOTO školy

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

ZAČÍNÁME S FILTRY - VFFOTO škola V KRAJINĚ SOBĚSLAVSKÝCH BLAT

datum konání: 01. 06. 2019 - celodenní
místo: jižní Čechy, okolí Soběslavi
zahájení: v Soběslavi v 9:00.
pořádá: VFFOTO
lektor: Jiří Skořepa
cena: 290 Kč, pro členy „Klubu VFFOTO“ 250 Kč

Práce s fotografickými filtry pro naprosté začátečníky. Celodenní seznámení se všemi typy filtrů (polarizační, UV, ND, speciální) a jejich praktické použití při fotografování přírody i půvabných statků jihočeského selského baroka v rázovité, fotogenické a zatím nepříliš okoukané krajině Soběslavských blat.Výběr vhodného fotografického filtru a jeho správné použití při fotografování lidských staveb i přírodních motivů.

Na kurzu zažijete fotografování s různými filtry (které vám zapůjčíme) a na své vlastní fototechnice uvidíte, jak výrazně umí vylepšit výsledné fotografie. Vyzkoušíte si fotografování krásných blatských statků v podvečerní modré i zlaté hodince, snímky rašelinných jezírek s průzračnou, jantarově hnědou a křišťálově čistou vodou, detaily masožravých rosnatek i bílé květy omamně vonícího rojovníku. Pokusíme se „polapit“ na paměťové karty rychlé a elegantní vážky, kterých tu bylo zjištěno 36 druhů.

Z nejbližších VFFOTO workshopů

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

ORCHIDEJE A HMYZ BÍLÝCH KARPAT

datum konání: 08. 06. 2019 - celodenní
místo: Bílé Karpaty - Velká nad Veličkou
pořádá: VFFOTO
lektor: Jiří Skořepa

Fotografování divokých orchidejí a hmyzu Bílých Karpat s využitím polarizačních a ND filtrů. Výběr vhodného fotografického filtru a jeho správné použití při fotografování rostlinných a přírodních motivů. Na kurzu se naučíte, jak si vybrat správný motiv, úhel záběru, pozadí i kompozici. A jak vhodnou volbou fotografického filtru dramaticky vylepšit své snímky.
To vše na jedinečných loukách Bílých Karpat s bohatstvím motýlů, brouků a vzácných orchidejí.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

ARCHITEKTURA PRAHY V DLOUHÉ EXPOZICI

datum konání: 15. 06. 2019 od 13.00 do 18:00 hodin
místo: Praha
pořádá: VFFOTO
lektor: Martin Gallie

Fotografování pražské architektury s využitím dlouhých expozic. Díky dlouhým expozicím za dne s pomocí ND filtrů vznikne efekt rozmazaných mraků, hladké vodní hladiny nebo se z fotografie vytratí pohybující se dav turistů. Na kurzu se naučíte základy nastavení fotoaparátu pro dlouhou expozici a pochopíte, jak fungují silné ND filtry.

Z nejbližších doporučovaných workshopů

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

PODMANIVÉ ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ 2019

datum konání: 17.05.2019 - 19.05.2019
pořádá: Daniel Řeřicha, Tomáš Morkes, www.phototours.cz
cena: 3490 Kč

Užijte si  fotografický víkend uprostřed Českého středohoří, v krajině kuželů bývalých sopek, rozkvetlých stepí a dalekého rozhledu.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

JARNÍ ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ 2019

datum konání: 14.05.2019, od 16 hodin
pořádá: Daniel Řeřicha, Tomáš Morkes, www.phototours.cz
cena: 990 Kč

Krajina někdejších sopek a dnešní ráj krajinářů. To je České středohoří. Poznejte taje krajinářské fotografie a naučte se pracovat se světlem i kompozicí.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

ÚŽASNÝ KYRGYSTÁN

datum konání : 15.05 2019 - 30.05.2019
pořádá: Petr Klingr
cena : 48.000 Kč

Navštivte s námi užasný a tajuplný Kyrgystán.
Pro další informace kontaktujte, prosím, p. Petra Klingra tel.: 603 450 322 , e-mail: klingr@post.cz nebo petr@worldhdr.com.
Postřehy a fotky účastníka minulého foto-zájezdu najdete ZDE.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

KRAJINOU LEVANDULOVÝCH POLÍ NA JIHU MORAVY

datum konání: 7.06.2019 - 9.06.2019
pořádá: Tomáš holub, Zdeněk Vošický, www.zdenekvosicky.cz
cena: 2900 Kč

Vydejte se do malebné části jižní Moravy s levandulovými poli pod vedením profesionálních fotografů krajiny a přírody, Tomáše Holuba a Zdeňka Vošického.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

ROZKVETLÉ LETNÍ DOLOMITY 2019

datum konání: 15.06.2019 - 22.06.2019
pořádá: Daniel Řeřicha, Tomáš Morkes, www.phototours.cz
cena: 9990 Kč

Vydejte se za rozkvetlými horskými loukami a strmými štíty Dolomit. Zažijte nádheru a velebnost Tre Cime di Lavaredo, zrcadlení skalních masivů ve vodě průzračných horských jezer i rozkvetlé azalky.


4) Zapojte se do affiliate programu VFFOTO

Affiliate (neboli partnerský) program je populární provizní systém. Jednoduše řečeno - zaregistrujete se  v partnerské sekci na www.vffoto.com  a pokud splňujete podmínky programu a v souladu s nimi doporučíte náš e-shop, pak z každého nákupu, který někdo na základě Vašeho doporučení uskuteční, dostanete předem domluvenou provizi.


5) Colours of Nature, zajímavý polarizační filtr VFFOTO pro fotografy přírody

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

S jarem a prvními jarními květinami začíná sezóna fotografům rostlin a přírody. A právě pro ně jsme vyvinuli unikátní verzi polarizačního filtr Colours of Nature (CoN)  neboli „barvy přírody“.

Oproti běžnému polarizačnímu filtru selektivně ubírá víc ze žluté části spektra. Tím kompenzuje oteplení barev a zároveň zvýrazňuje některé tóny, zejména zelené a červené. Ty jsou pak na snímku svítivější a sytější. Přitom celkové barevné ladění se mění jen velmi málo.

Více se dočtete v článku na webu fotofiltry.eu

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images


6) Nové články o fotografických filtrech

Na webu fotofiltry.eu přibyly dva nové články:

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Porovnání vinětace magnetických filtrů


Magnetické filtry VFFOTO vzbudily oprávněně po uvedení na trh velký zájem. Jak by ne, když fotografa zbaví zdlouhavého a otravného šroubování.
Jak je tomu ale s vinětací? Adaptér na konec objektivu a rámeček filtru jsou přece jen o něco silnější než rámeček šroubovacího filtru. A co adaptér se dvěma filtry na sobě?
Vše se dozvíte v článku.

 

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Dramaticky lepší fotky přírody s polarizačním filtrem - ale s kterým?


Polarizační filtr je nejdůležitějším a nenahraditelným sklíčkem ve výbavě fotografa přírody. Zvýrazní barvy, vytáhne oblaka a odstraní odlesky z rostlin i vody. Ale který polarizační filtr? Donedávna byla volba jednoduchá... prostě kvalitní cirkulární polarizační filtr od dobrého výrobce.
Jenomže speciálně pro fotografy přírody přibyla od počátku roku 2019 novinka: Cirkulární polarizační filtr Colours of Nature (CoN) VFFOTO.
Víc si přečtete v článku.

 


7) Fotosoutěž „Magnetická přitažlivost VFFOTO“

VFFOTO od letošního jara dodává na český trh jako novinku fotografické filtry s magnetickým uchycením.
A protože je nejlépe charakterizuje výraz „přitažlivost“, stává se i námětem nové soutěže která:

 • je určena pro všechny fotografy
 • ve které soutěží autorské fotografie na téma „Přitažlivost“
 • které se můžete zúčastnit splněním tří jednoduchých kroků

Hraje se o profesionální magnetický filtr VFFOTO (včetně adaptéru na objektiv a krytky) dle vlastního výběru výherce. Zapojte se i vy!

Soutěže je možné se zúčastnit od 16. 4. 2019, 0:00 h. do 31. 5. 2019, 24:00 h.
 

Více o soutěži a pravidlech

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Prohlédněte si celou galerii soutěžních snímků


8) Dlouhodobá nabídka pro zákazníky VFFOTO „Sleva za recenzi“

Připomínáme možnost „Sleva za recenzi“, která je otevřená všem zákazníkům VFFOTO
Ohodnoťte vámi zakoupený produkt VFFOTO a získejte slevu 100 Kč na další nákup.

Jak hodnotit produkty na www.vffoto.com:
1) přihlaste se (registrační email a heslo) jako registrovaný uživatel internetového obchodu www.vffoto.com,
2) vyhledejte produkt , který jste si u nás zakoupili a který chcete hodnotit,
3) přečtěte si pravidla, která najdete v sekci nad „popisem produktu“,
4) do bílého obdélníkového pole napište své hodnocení, doplňte počet hvězdiček a odešlete stiskem tlačítka,
5) hodnocení je poté zkontrolovánop administrátorem – výhradně z pohledu toho, zda se týká recenzovaného produktu VFFOTO (nebude schválen spam a příspěvky, které s produktem nesouvisí). Ceníme si nezávislosti a objektivity, proto administrátor nikterak nezasahuje do obsahu hodnocení a nezáleží na tom, zda je recenze kladná či kritická;
6) po kontrole recenze Vám vystavíme a na přihlašovací e-mail zašleme slevový kód v hodnotě 100 CZK, který budete moci uplatnit při dalším nákupu; platnost slevového kódu je 6 měsíců ode dne vystavení.


Pár tipů na zajímavé výrobky VFFOTO

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

magnetický polarizační filtr VFFOTO PS 77 mm


 • kvalitní optické sklo
 • světelná ztráta pouze 1 EV
 • nejnovější nanovrstvy
 • 14 kvalitních antireflexních vrstev
 • kvalitní japonská polarizační fólie
 • Záruka (let): 10
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

magnetický UV filtr VFFOTO GS 77 mm


 

 • prvotřídní optické sklo
 • transparentnost přesahující 99,6 %
 • nejnovější nanovrstvy
 • 14 antireflexních vrstev
 • Záruka (let): 10

 

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Magnetický ND filtr 64x VFFOTO GS 77 mm


 • prvotřídní optické sklo
 • minimální barevný posun
 • nejnovější nanovrstvy
 • 14 antireflexních vrstev
 • magnetický rámeček
 • Záruka (let): 10
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

magnetický ND filtr 2000x VFFOTO GS 77 mm


 

 • prvotřídní optické sklo
 • minimální barevný posun
 • nejnovější nanovrstvy
 • 14 antireflexních vrstev
 • magnetický rámeček
 • Záruka (let): 10

 

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

adaptér magnetických filtrů VFFOTO 77 mm


 • prvotřídní optické sklo
 • minimální barevný posun
 • nejnovější nanovrstvy
 • 14 antireflexních vrstev
 • magnetický rámeček
 • Záruka (let): 10
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

UV filtr VFFOTO GS 105 mm


 • kvalitní optické sklo
 • transparentnost přesahující 99,4 %
 • nejnovější nanovrstvy
 • 14 antireflexních vrstev
 • designový mosazný rámeček
 • Záruka (let): 10

 Zprávy od VFFOTO jsou odesílány prostřednictvím služby MAILservis