Všechny newslettery

 

Tuhle portugalskou novinku si zamilujete

Feitoria do Cacao je čokoládovna, kterou založily Tomoko Suga a Sue Tavares, ihned po jejich společné návštěvě ostrova Svatý Tomáš. Na jejich výletu se podívaly na několik místních plantáží a seznámily se přímo s pěstiteli kakaa. Během cesty blíže poznaly proces výroby čokolády a byly překvapeny, jak odlišnou chuť má kvalitní bean to bar čokoláda od běžně odstupných tabulek. Chuť opravdové čokolády byla najednou velmi bohatá, plná a sladká. Sue a Tomoko se tak přesvědčily o tom, jak důležitá je kvalita kakaových bobů na výrobu čokolády i to, že by rády podpořily místní farmáře. Díky tomuto nezapomenutelnému exotickému výletu vám nyní můžeme představit Feitori do Cacao - fantastickou portugalskou čokoládu.

Hořká Kostarika

Kakaové boby z Kostariky z oblasti Upala rostou na vulkanické půdě nedaleko hranic s Nikaraguou. Mají sladký chuťový profil s tóny toffee a mléčných karamelek a čokoláda z nich má krémovou konzistenci. Ideální je napárovat tuto čokoládu s kvalitní kávou, matcha čajem nebo kandovaným banánem.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Hořký Tomáš

Tabulka čokolády z kakaových bobů ze Svatého Tomáše vás nadchne svou jemností a přirozenou sladkostí, kterou krásně doplňuje mořská sůl Fleur de Sel. V čokoládě najdete chuťové tóny čerstvého zralého ovoce.

Hořké Peru

Tato tabulka čokolády je vyrobena peruánských bobů z oblasti Maranon, které patří k původním vzácným odrůdám. Kakaové boby rostou v nadmořské výšce nad 1000 m. n. m. a 40% místní sklizně jsou bílé kakaové boby komplexní ovocné chutě. Čokolády vyrobené z těchto kakaových bobů mají aroma pomerančových květů, santalové dřevo, earl gray nebo červené víno.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Tanzanie s ovcí

Netradiční vysokoprocentní mléčná čokoláda s ovčím mlékem. Kakaové boby z Tanzanie jsou doplněny velmi hladkým s intenzivně sladkým tónem ovčího mléka. Chuť je hladká a komplexní. Čokoládovna doporučuje napárovat tuto tabulku se sýry nebo plnými červenými či dezertními víny.

Kávička

Mléčná čokoláda, která dostane každého, kdo má rád sladkou kávu. Kakaové boby i káva jsou z kolumbijského regionu Huila. Krémová mléčná čokoláda se sladkými jemnými tóny chuťově krásně kontrastuje s výraznou hořkostí pražené arabiky. Tabulka má křupavou konzistenci. Káva a čokoláda v jedné tabulce.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images
Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Prostě zelená čokoláda

Pro milovníky zeleného japonského matcha čaje máme novinku z Portugalska. Tabulka je krásně zelená, má silnou čajovou chuť, která je ještě umocněna drcenými listy čaje Tokujo sencha.

Skořicová bomba

Pro milovníky kávy a kvalitní bílé čokolády tu máme novinku z portugalské čokoládové manufaktury. Tabulka má velmi zajímavou barvu. Chutná po smetaně a sladké kávě se skořicí. Určitě vás nadchnou i nahrubo namletá kávová zrna, která dodávají čokoládě na konci poctivé křupnutí.

Povolte prosím zobrazení obrázků/Please allow images

Prozkoumejte všechny tabulky od Feitoria do Cacao

HURÁ DO PORTUGALSKA

Rychlé a bezpečné doručení až k vám

Zásilkovna

2-3 dny
Do místa dle vašeho výběru

GLS

1-2 dny po Česku
2-3 dny na Slovensko

Česká Pošta

2-3 dny
Domů nebo na poštu

Jsme 2x v Praze

Obchod Husova 8 
Praha 1 
otevřeno od pondělí do neděle 

od 13:00 do 18:00 

 

 

 

 

 

 

Sklad Thákurova 3
Praha 6
všední dny od 9:00 do 16:00

Copyright © 2022 Čokoláda.cz s.r.o., Všechna práva vyhrazena. Tento e-mail jste obdrželi na základě Vašeho souhlasu se zasíláním novinek Čokoláda.cz.

Naše adresa:
Čokoláda.cz s.r.o. Thákurova 3 Praha 160 00 Czech Republic


Zprávy od Čokoláda.cz jsou odesílány prostřednictvím služby MAILservis